کپی برد

کپی برد

Digital Copy Board

کپی برد (Copy Board) یا وایت برد الکترونیکی (Electronic White Board) که در قسمت تجهیزات سالنهای کنفرانس و سمینارها جای گرفته است دستگاهی است که به هنگام ارائه مطالب استفاده می گردد. در هنگام پرزنت مطالب، معمولا نیاز می شود تا مطالب مهم و کلیدی بر روی وایت برد نوشته شود و در نهایت خلاصه مطالب در اختیار حضاران قرار گیرد تا حضاران بتوانند از جلسه ملاقات نهایت استفاده را ببرند.

تخته وایت برد دیجیتالی به کاربر این امکان را می دهد تا با با چهار ماژیک رنگی آبی ، قرمز، مشکی و سبز مطالب دلخواه را بر روی  صفحه برد هوشمند دیجیتالی بنویسند و در نهایت از صفحه مذکور پرینت تهیه نمایند و یا در فلش مموری یا کامپیوتر خود ذخیره نماید. تفاوت کپی بردها در پریینت سیاه سفید و یا رنگی ، ابعاد صفحه کپی بورد، تعداد پنل ها (تعداد صفحات که کاربر میتواند تغییر دهد که به دو یا چهار صفحه محدود می گردد)، قابلیت انتقال وایرلس صفحه کار به لپ تاپ ، تبلت یا گوشی، سرعت خواندن مطالب، وزن دستگاه و برند آنها می باشد. کار با کپی بردها بسیار ساده و آسان و همچون وایت برد معمولی می باشد و نیاز به هیچگونه پیش تنظیمی ندارد.

تکنولوژی این دستگاه در انحصار سه شرکت می باشد و بر خلاف برد هوشمند، برای استفاده از این دستگاه، نیازی به خرید ویدئو پروژکتور نمی باشد.

کپی برد های موجود در بازار از لحاظ کارایی می توان به دو دسته تقسیم نمود:

۱) مشخصات کپی برد Digital Copy Board
امکان پرینت مطالب بصورت مستقیم
ذخیره اطلاعات نوشته شده بر روی کامپیوتر و کول دیسک
دارای صفحه نرم

۲) مشخصات کپچر برد Digital Capture Board
پرینت مطالب از طریق کامپیوتر
ذخیره مطالب نوشته شده بر روی کامپیوتر
دارای صفحه مقاوم در برابر ضربه واجسام تیز
انتقال تصاویر کامپیوتر به کپی برد از طریق ویدئو پروژکتور (تبدیل به برد هوشمند)

 

اشتراك و دنبالك

ترک بک و لینک بک برای این مقاله وجود ندارد

ارسال یک نظر